Wspierają nas
REGULAMIN NSKO !!!
Witam,
Dziwi mnie bardzo tak słaba znajomość prawa przez kolegę, który odpowiada jako Zarząd NSKO. Wspomniany regulamin współzawodnictwa na stronie sport. itd ukazał się w poniedziałek po regatach w Rybniku. Tak więc powoływanie się na niego jest wyraźnym naginaniem prawa.
Decyzja o starcie zawodników grupy B z rocznika jest dalej zgodna z tym regulaminem, gdyż wg niego młodzicy to zawodnicy urodzeni od 1 stycznia 1998 roku i młodsi. Jednocześnie bardzo dziwne , że Zarząd NSKO nie wyraził swojego stanowiska na pismo z dnia 19 marca 2011 roku wraz z załączonymi klubami o sprzeciwie przenoszenia rocznika 98 oligatoryjnie do gr. A w 2011 roku w dniu 15 marca 2011 roku i to bez konsultacji z klubami z całej Polski a nie tylko paroma członkami Zarządu i to nie wszystkimi, gdyż Przemek Struś jako członek Zarządu jest przeciw tym zmianom w trakcie trwającego już sezonu. Co trenerzy mają odpowiadać rodzicom i zawodnikom, którzy w sezonie 2011 nie mogą realizować zatwierdzonych już w 2010 planów szkoleniowych i niespodziewanie zostali awansowani do gr. A. Liczę, że niektórz członkowie tego Zarządu zbyt pochopną decyzją podjętą w grudniu (2 grudnia 2010 roku). Do 15 marca 2011 roku widniał na stronie głownej regulamin 2010, w którym widniał zapis, że do grupy A w 2011 roku obligatoryjnie awansuje rocznik 1997. Natomiast ukryty w plikach był Regulamin z 2 grudnia 2010 roku o zmianie tego rocznika. Tak więc sprzeczność tych dokumentów i ich zbyt późna zmiana powoduje wiele nieporozumień. Decyzja o zgłoszeniu tych zawodników w Śląskim Pucharze Optimista jest decyzją klubów, które wyraziły sprzeciw przeciwko tej dziwnej decyzji paru kolegów, którz chyba nie czują o co chodzi. Natomiast wprowadzenie takiej zmiany od roku 2012 umożliwiłoby zaplanowanie tego sezonu dla rocznika 1999 w prawidłowy sposób. Jestem trenerem klasy Optimist od 1977 roku i zrozumiem chyba tochę lepiej problemy tej klasy niż moi koledzy z Zarządu. Tak więc apeluję o zdrowy rozsądek i nie zsmuszanie klubów, trenerów, rodziców a przede wszystkim zawodników do siłowego rozwiązania tego problemu. Sędziowie regat są dla w/w czyli w pierwszej kolejności zawodników i nie można ich do niczego zmuszać wbrew ich woli. A oni po prostu nie chcą być w grupi A. Na wszelki wielki załączam stanowisko i listę klubów, które wyraziły sprzeciw.


Wnosimy o cofnięcie zmian wprowadzonych przez Narodowe Stowarzyszenie Klasy Optimist w „Regulaminie oraz Zasadach Współzawodnictwa w roku 2011”, dotyczących zasad kwalifikacji do gr. A na rok 2011, polegających na obniżeniu wieku zawodników kwalifikowanych obligatoryjnie ze względu na rok urodzenia.
Regulamin opublikowany 15 marca 2011 r. mówi w punkcie I.1.b, że w roku 2011 do gr. A zostaną zakwalifikowani Wszyscy zawodnicy gr. B urodzeni w 1998 r. [obowiązkowo].
Kłóci się to z zapisami w Regulaminie obowiązującym w roku 2010, które określały rok urodzenia zawodników kwalifikowanych do gr. A w roku 2011 ze względu na wiek jako 1997.
Zmiana taka skutkuje m.in. ograniczeniem do lat 12 wieku zawodników uprawnionych do startu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. W dniu 10 marca upłynął termin przesyłania do Ministerstwa Sportu i Turystyki składów Wojewódzkich Kadr Młodzików i Juniorów, które wobec powyższych zmian Regulaminu stają się przynajmniej w części nieaktualne.
Protestujemy stanowczo przeciwko takiemu sposobowi wprowadzania zmian, ponieważ:
- zmienia on ustalone w 2010 roku zasady kwalifikacji zawodników do gr. A na rok 2011, według których kluby uczestniczące w systemie rywalizacji konstruowały swoje działania,
- przekreśla to przygotowania klubów, trenerów, rodziców i zawodników oparte o wcześniej przyjęte i zatwierdzone założenia do sezonu 2011, łącznie z utratą finansowania dla zawodników, których zmiana ta dotyczy,
- zmiana musi nastąpić z co najmniej rocznym wyprzedzeniem.
Nie sprzeciwiamy się wprowadzeniu takich zmian począwszy od roku 2012 - chcemy tylko jasnych reguł, które pozwolą nam na racjonalne i dobrze zaplanowane działania.


Do wiadomości:
1. Ministerstwo Sportu i Turystyki
2. Polska Federacja Sportu Młodzieżowego
3. Narodowe Stowarzyszenie Klasy Optimist

Nazwa Imie I nazwisko
Uczniowski Klub Żeglarski Horn Józefa Ogrodnik
Yacht Klub Polski Gdynia Przemysław Struś członek zarządu NSKO
Uczniowski Klub Sportowy Zalew Kielce Janusz Kasiak
Yacht Klub Polski Kraków Mieczysław Całka
Artur Winiarski
YC PTTK Beskid Nowy Sącz Tomasz Salamon
PTG Sokół Czernichów Jan Ginkowski
KŻ Nysa Tomasz Michalski
KS Wiaterni Piotr Urzędowski
ROZŻ Wanda Jędrusiak
UKS Żeglarz Wrocław Bogdan Skut
UKS Wiking Zarzecze Krzysztof Gaweł
Jacht Klub Pogoria 3 Dąbrowa Górnicza Włodzimierz Babiarz
LOK Garland Gliwice Marek Staniczek
UKS Silesia Marian Krupa
UKŻ MORIS Pszczyna Dariusz Zuber
AZS Wrocław Piotr Piwowarczyk
MUKS Optimist Nowy Sącz Jacek Białoń
Wyspy Zaczarowane Wrocław Jacek Lenart
JK OPTY OTMUCHÓW Piotr Fila
KS ENERGETYK RYBNIK Michał Olchawski
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa fotografia