Wspierają nas
Wiktor Wojtas wygrywa Rybnickie Regaty Żeglarskie
Wiktor Wojtas wygrywa Rybnickie Regaty ŻeglarskieW dniach 8-10 kwietnia w Rybniku odbyły się pierwsze w tym roku Regaty, w których wzięło udział 10 naszych zawodników (5 w klasie Optimist i 5 w klasie Laser). W grupie B w klasie Optimist 1 miejsce zajął nasz zawodnik Wiktor Wojtas, na 8 miejscu uplasowowała się Krysia Szpor (2 w dziewczynach), 18 miejsce zajęła Łucja Węglowska (5 w dziewczynach), 23 miejsce zajęła Danuta Grudzień (9 w dziewczynach) i 36 miejsce zajął Jakub Kaplita na 67 zawodników. Również w klasie Laser nasi wypadli znakomicie. W klasie Laser Radial 4 miejsce zajęła Cecylia Borek ( 3 w kobietach), która wygrała 2 ostatnie wyścigi a na 7 miejscu uplasował się Krzysztof Szot wśród 24 zawodników. Również 4 miejsce w klasie Laser 4, 7 chłopców zajął Stefan Borek, który wygrał trzeci wyścig regat wśród 34 zawodników. W klasie Laser 4,7 dziewcząt Zuzanna Kaplita zajęła 21 miejsce a Natalia Krajewska 29 miejsce wśród 34 zawodniczek. Gratulacje dla zawodniczek, zawodników i ich trenerów Kuby Nizińskiego (Optimist) i Agnieszki Węglowskiej (Laser Radial i Laser 4,7).
Zapraszamy do galerii Link do oglądania zdjęć z regat wykonanych przez zaprzyjaźnionego fotografa Artura Pralka, któremu serdecznie dziękujemy za wykonane wspaniałe zdjęcia.
DANUSIA GRUDZIEŃ ZE SREBRNYM I BĄZOWYM MEDALEM MISTRZOSTW POLSKI
DANUSIA GRUDZIEŃ ZE SREBRNYM I BĄZOWYM MEDALEM MISTRZOSTW POLSKIW dniach 7-8 marca w Białce Tatrzańskiej na Kotelnicy odbyły się Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim Niepełnosprawnych; gdzie nasza zawodniczka zdobyła srebrny medal w slalomie i brązowy medal w slalomie gigancie w kategorii Open.
Gratulacje Danuśka. Tak trzymać również na Optimiście.
WIKTOR WOJTAS MISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW W SBX
WIKTOR WOJTAS MISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW W SBXWczoraj w Zieleńcu na SKI ARENA, która jest faktycznie areną Finałów XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Snowboardzie w dniu 29 lutego na starcie do walki o medale w SBX (snowboardcross) stanęło 12 zawodników i zawodniczek z UKS Silesia. Były to również Mistrzostwa Polski Młodzików, w których wystartowała czwórka naszych. Złoty medal zdobył Wiktor Wojtas, srebrny Krysia Szpor, czwarte miejsce zajęli; Łucja Węglowska i Szymon Oleksiuk. Pierwsze medale w OOM zdobyli również; Szymon Nowosielski w Mistrzostwach Polski Juniorów - brązowy i Gabriel Seroczyński w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych - brązowy. Helena Stańczyk była piąta, Basia Popławska dziewiąta i Zosia Szpor dziesiąta w kategorii juniorek młodszych, Michał Lachowicz był siódmy a Mikołaj Tański dwunasty w kategorii juniora młodszego oraz Łukasz Urbański dwunasty w kategorii juniora. Wczoraj nasi zdobyli łącznie 45 pkt. do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Brawo zawodnicy i zawodniczki oraz trenerzy. Szkoda tylko, że 29 lutego jest tylko raz na cztery lata. Jutro będą finały SBS (slopestyle) a pojutrze BA (big air). Na placu boju stanęły nasze dzielne juniorki młodsze - Basia Popławska i Helena Stańczyk, które w SBS (slopstyle) w juniorkach młodszych zajęły 5 miejsce Helena i 6 Basia. W BA (big air) Helena była 7 a Basia 9. Klub nasz zajął 6 miejsce zdobywając 72 pkt. na 13 sklasyfikowanych w Polsce w kategorii junior i junior młodszy. Wielkie brawa dla całej grupy i ich trenerów!!!
PIERWSZE SUKCESY W FINAŁACH XXII OOM W ZIELEŃCU
W dniu 27 lutego w Zieleńcu na SKI Arenie odbyła sie pierwsza konkurencja Finały XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w snowboardzie w Slalomie Gigancie Równoległym (PGS). W kategorii Juniorek młodszym nasze zawodniczki zajęły miejsca; Basia Popławska - 6, Helena Stańczyk - 8 a Marysia Nowosielska - 10. W kategorii juniorów Szymon Nowosielski był 6 a Łukasz Urban - 9. W kategorii juniora młodszego Michał Lachowicz zajął 4 miejsce, Gabriel Seroczyński był 5 a Mikołaj Tański był 8. Gratulacje dla zawodniczek, zawodników oraz trenerów. Dzisiaj druga konkurencja OOM - Slalom Równoległy (PSL). Trzymamy kciuki. Również w slalomie równoległym (PSL) nasi wypadli bardzo dobrze. W kategorii Juniorek młodszych nasze zawodniczki zajęły miejsca; 5 - Basia Popławska, 6 - Zosia Szpor, 8 - Helena Stańczyk i 10 - Marysia Nowosielska. W kategorii juniora młodszego nasi zajęli miejsca; 4 - Michał Lachowicz, 6 - Gabriel Seroczyński i 8 Mikołaj Tański. Natomiast w kategorii juniora 7 miejsce zajął Łukasz Urban. Jutro kolejna konkurencja SBX czyli snowboardcross oraz Mistrzostwa Polski Młodzików w SBX. Powodzenia.
Czasami nie wszystko idzie tak jak powinno...

Kompilacja z treningów i zgrupowań.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa fotografia