WIKTOR WOJTAS MISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW W SBX
Dodane przez Marian Krupa dnia Marzec 01 2016 08:47:30
Wczoraj w Zieleńcu na SKI ARENA, która jest faktycznie areną Finałów XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Snowboardzie w dniu 29 lutego na starcie do walki o medale w SBX (snowboardcross) stanęło 12 zawodników i zawodniczek z UKS Silesia. Były to również Mistrzostwa Polski Młodzików, w których wystartowała czwórka naszych. Złoty medal zdobył Wiktor Wojtas, srebrny Krysia Szpor, czwarte miejsce zajęli; Łucja Węglowska i Szymon Oleksiuk. Pierwsze medale w OOM zdobyli również; Szymon Nowosielski w Mistrzostwach Polski Juniorów - brązowy i Gabriel Seroczyński w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych - brązowy. Helena Stańczyk była piąta, Basia Popławska dziewiąta i Zosia Szpor dziesiąta w kategorii juniorek młodszych, Michał Lachowicz był siódmy a Mikołaj Tański dwunasty w kategorii juniora młodszego oraz Łukasz Urbański dwunasty w kategorii juniora. Wczoraj nasi zdobyli łącznie 45 pkt. do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Brawo zawodnicy i zawodniczki oraz trenerzy. Szkoda tylko, że 29 lutego jest tylko raz na cztery lata. Jutro będą finały SBS (slopestyle) a pojutrze BA (big air). Na placu boju stanęły nasze dzielne juniorki młodsze - Basia Popławska i Helena Stańczyk, które w SBS (slopstyle) w juniorkach młodszych zajęły 5 miejsce Helena i 6 Basia. W BA (big air) Helena była 7 a Basia 9. Klub nasz zajął 6 miejsce zdobywając 72 pkt. na 13 sklasyfikowanych w Polsce w kategorii junior i junior młodszy. Wielkie brawa dla całej grupy i ich trenerów!!!